• Maj 04, 2016

ŚWIAT MAMY I CÓRKI

LEGO Elves

Widzę, jak się zmienia, jak dorośleje. Jak coraz częściej czeka na odpowiedni moment, żeby opowiedzieć mi coś, co ją zdenerwowało w przedszkolu czy dopytać o tematy, które ją zainteresowały. Tylko ze mną się tym dzieli – tak, żeby nikt nie słyszał, tak w sekrecie. Budując ten nasz mały duży świat – świat mamy i córki.

A ja boję się tego momentu, kiedy stanie się taka niby dorosła i niezależna. Kiedy grupa rówieśników w gimnazjum czy liceum stanie się jednym z najważniejszych wyznaczników opinii i zachowań. Dopiero co się urodziła, a już idzie do szkoły… Wiem, że to właśnie teraz jest czas na budowanie więzi pomiędzy nami; więzi, która zaprocentuje w przyszłości zaufaniem i otwartością, a może i szczerą przyjaźnią.

Dzieci w wieku Dusi, czyli tym wczesnoszkolnym, relacje z innymi nawiązują poprzez zabawę. Ja, włączając się do zabawy z moją córką, mam okazję stać się jej przewodniczką po skomplikowanym świecie uczuć, jej wzorem kobiecości. Bo ona patrzy na mnie i naśladuje moje zachowania, zarówno te z życia, jak i te ze wspólnej zabawy. Z drugiej strony podczas tej zabawy ja mam wyjątkową szansę lepiej poznać moją córkę – wejść w jej świat, poznać jej potrzeby i ją zrozumieć. Nasza wspólna zabawa zresztą coraz częściej dotyczy teraz relacji między ludźmi, aniżeli odtwarzania prostych sytuacji z życia codziennego.

świat mamy i córki

świat mamy i córki

Doskonałym pomysłem na wspólną zabawę mamy z córką, która jednocześnie pomoże w budowaniu wspomnianej więzi, jest fantastyczna seria LEGO Elves. To przygody nieśmiałej choć pomysłowej dziewczynki o imieniu Emily, która przypadkiem przenosi się do krainy elfów – Elvendale. Każdego dnia przeżywa tam niezwykłe przygody pełne smoków i magii, wypełnia tajemne misje i odkrywa sekretne miejsca. Dzięki zabawie z LEGO Elves miło spędzamy z Dusią czas na wspólnej, kreatywnej zabawie – wreszcie możemy budować nasz własny, magiczny świat, do którego nikt poza nami nie ma dostępu!

LEGO Elves

LEGO Elves

LEGO Elves

LEGO Elves

Zabawa LEGO Elves, poza budowaniem wspomnianej już więzi matki i córki, niesamowicie wspiera kreatywność dziecka, rozwija jego wyobraźnię i umiejętności społeczne, a także rozwija manualnie. Nowe zestawy, które pojawiły się w sprzedaży zachwycają pomysłowością i szczegółami. Znajdziemy tu Jaskinię Smoka Ognia, Sekretne Targowisko, Gospodę pod Gwiazdami, Przygodę Smoka Wody, Szkołę Smoków w Elvendale oraz zestaw: Emily Jones i mały Smok Wiatru. I te smoki! <3

LEGO Elves to wyjątkowy świat, który w magiczny sposób łączy mamę i córkę pomagając nam zbudować tą bezcenną więź – więź na całe życie.

Wpis powstał we współpracy z LEGO.

Zostaw komentarz